Verslag 8 maart 2023 De Hoge Dijk en Klarenbeek

Foto: Pim van Schaik

Een kleine maar dappere groep van zo’n 12 leden ging op de koude woensdagochtend op pad in het grensgebied van Zuid-Oost en Abcoude. Drie vrijwilligers van de Natuurvereniging De Ruige Hof hebben ons rondgeleid door Natuurterrein Klarenbeek en het aangrenzende gebiedje De Hoge Dijk. Dankzij hun kennis van het gebied hebben we veel geleerd over het beheer, maar ook veel vogels kunnen zien.

Hieronder de complete lijst. Jammer genoeg lieten de goudvinken zich niet zien, maar de havik wilde wel even overvliegen. De puttertjes in de kaardenbollen bij de ingang vormden een mooie afsluiting. Dank Christiaan, Pieter en Wilfred!

Mocht je ook een keer daar vogels willen spotten dan kun je deelnemen aan een van hun vogelwandelingen. De Ruige Hof organiseert 1x in de twee weken een vogelwandeling op zondagochtend om 9 uur. Meer informatie is hier te lezen: www.deruigehof.nl

aalscholver
blauwe reiger
boomkruiper
ekster
fuut
gaai
grauwe gans
groenling
grote bonte specht
grote zilverreiger
halsbandparkiet
havik
heggenmus
houtduif
kauw
kleine mantelmeeuw
knobbelzwaan
kokmeeuw
koolmees
kraai
krakeend
kuifeend
lepelaar
meerkoet
merel
nijlgans
pimpelmees
putter
roodborst
sijsje
staartmees
vink
waterhoen
wilde eend
winterkoning
zanglijster

Dit bericht is geplaatst in excursies | verslagen. Bookmark de permalink.