Traditiegetrouw organiseert de Vogelwerkgroep Amsterdam in het voorjaar van 2018 weer een cursus Vogels kijken. Het leren herkennen van (de zang van) zangvogels staat dit keer centraal. De nadruk van de cursus ligt op de het herkennen van de vogels in het veld. Vogels kijken en luisteren leer je immers het beste door veel naar buiten te gaan.
De Cursus Zangvogels 2018 is volgeboekt.
De cursus bestaat uit zeven bijeenkomsten: twee theorielessen (’s avonds van 20 tot ca. 22 uur) en vijf praktijklessen (’s ochtends), die worden gegeven door ervaren leden van de vogelwerkgroep. Voor de start van de cursus krijgen de cursisten de digitale cursusklapper per mail toegestuurd, vol met wetenswaardigheden en tips voor bij het vogelen.
De locatie waar de theorieavonden plaatsvinden is Eerste Helmersstraat 106 M. De praktijklessen vinden plaats in de omgeving van Amsterdam. De theorie- en praktijklessen zijn gepland op de volgende datums in 2018:
ma 19-3, Kennismaking en Presentatie Zangvogels 1, 20-22:00 uur
zo 25-3, Wandelexcursie Amstelpark, 08:00 uur ingang Zorgvlied
wo 4-4, Presentatie Zangvogels 2, 20-22:00 uur
za 22-4, Fietsexcursie Amsterdamse Bos, 8:00 uur, begin Bosbaan
zo 6-5, Fiets/Wandelexcursie Diemerpark/Vijfhoek, 7:00 uur Nesciobrug
zo 27-5, Auto-/wandelexcursie Duin en Kruidberg, 7:00 uur IJsbaanpad
zo 10-6, Auto-/wandelexcursie Dammerkade/’s Graveland, 7:00 uur IJsbaanpad
Aanmelden
Voor deze cursus kun je je aanmelden bij Frank van Groen, fm.vangroen@kpnmail.nl. Meld in je mail graag ook je adres en of je lid bent. Het cursusbedrag (€ 30 voor leden, € 40 voor niet-leden) graag overmaken op rekeningnummer NL60INGB0005060400 ten name van Vogelwerkgroep Amsterdam te Amsterdam, onder vermelding van Cursus Zangvogels.