Verslag excursie rondje Amstelpark – 10 maart 2021

Precies volgens afspraak ontmoet ik om 10.10 mijn vogelmaatje bij het mooie hek van ingang Rozenoord. Ik ben nieuw bij de vogelwerkgroep en blij dat we elkaar daar meteen vinden. Vanwege de corona-maatregelen zijn we in tweetallen met elkaar in contact gebracht, een mooie gelegenheid om elkaar te leren kennen terwijl we zoek gaan naar de vogeltjes.

Het is een grijze en frisse dag. Toch verwelkomen de koolmezen en roodborstjes ons met hun gezang. Meteen bij het eerste groepje naaldbomen lukt het ons om een goudhaantje in het vizier te krijgen, heel even, want wat zijn ze klein en beweeglijk! Via een klein paadje achterom speuren we verder en weten daar op een open stuk een aantal vinken en merels te spotten. 

Door goed te luisteren zien we meer roodborstjes, pimpel- en koolmezen. De winterkoninkjes zijn ons vaak te snel af. Gelukkig laten verschillende spechten zich beter bewonderen. We kunnen een staartmees vergelijken met de kool- en pimpelmezen. Een mooi roodbruin eekhoorntje schiet twee keer de weg over. Die zie ik niet in het Vondelpark! Ook de fazanten die we later langs de Amstel zien kom je daar niet tegen.

Af en toe ontmoeten we andere duo’s van de vogelwerkgroep, te herkennen aan hun verrekijkers, en wisselen we uit wat we hebben gezien. Hebben jullie de ooievaar nog niet gezien? De scholekster? Die buizerd daar bij de bomen? Wij vertellen over onze ontmoeting met een boomklever die ons goed de gelegenheid gaf om hem te bewonderen. Janneke spotte twee wintertalingen in een sloot en wijst ons op de boomkruiper die achter onze rug omhoog kruipt.

Als we langzaam weer richting uitgang lopen zien we midden op het brede pad een winterkoninkje, een roodborst en een lijster bij elkaar zitten. We hadden ze eerder wel gehoord, maar nu kunnen we ze mooi bekijken en vergelijken. Wat een leuke ontmoetingen vandaag met de vogels van het Amstelpark én met de leden van de vogelwerkgroep!

Inge van Meelis

Vogellijst woensdag 10 maart 2021 in het Amstelpark
12 duo’s gingen op pad en zagen 50 vogelsoorten.

  1. Aalscholver
  2. Blauwe reiger
  3. Boomklever
  4. Boomkruiper
  5. Bosuil
  6. Buizerd
  7. Ekster
  8. Fazant
  9. Fuut
  10. Gaai
  11. Goudhaan
  12. Grauwe Gans
  13. Groenling
  14. Grote Alexanderparkiet
  15. Grote Bonte Specht
  16. Halsbandparkiet
  17. Heggenmus
  18. Houtduif
  19. Houtsnip (zeer waarschijnlijk)
  20. Kauw
  21. Kleine Mantel Meeuw
  22. Knobbelzwaan
  23. Kokmeeuw
  24. Koolmees
  25. Koperwiek
  26. Krakeend
  27. Kuifeend
  28. Meerkoet
  29. Merel
  30. Nijlgans
  31. Ooievaar
  32. Pimpelmees
  33. Roodborst
  34. Scholekster
  35. Slobeend
  36. Parkeend
  37. Parkgans
  38. Putter
  39. Staartmees
  40. Stadsduif
  41. Tjiftjaf
  42. Vink
  43. Vuurgoudhaan
  44. Waterhoen
  45. Wilde eend
  46. Winterkoning
  47. Wintertaling
  48. Zanglijster
  49. Zilvermeeuw
  50. Zwarte Kraai

Er waren veel vrolijk zingende soorten en ook eekhoorntjes.

Nieuwe datum woensdagexcursie is 14 april, we gaan dan naar de Bretten.
Je kunt je nog niet opgeven. Dat kan vanaf 6 april.

Dit bericht is geplaatst in excursies | verslagen. Bookmark de permalink.